Doroczna Konferencja IIA Polska 05-06 czerwca 2019więcej
IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Akademia Audytora | Akademia Audytora Moduł I – Rola audytu wewnętrznego w organizacji.

Akademia Audytora Moduł I – Rola audytu wewnętrznego w organizacji.

Akademia Audytora Moduł I – Rola audytu wewnętrznego w organizacji.

Prowadzący: 
Konrad Knedler, Mirosław Stasik
 

W tym roku przedstawiamy zupełnie nową Akademię Audytora!

Akademia składa się z czterech modułów obejmujących szeroki zakres metodyki audytu, w tym techniki i narzędzia oraz audyty specjalistyczne.

Moduł I – Rola audytu wewnętrznego w organizacji

Moduł II – Proces zadania audytowego

Moduł III – Rodzaje zadań audytowych

Moduł IV – Zarządzanie funkcją audytu wewnętrznego

Pełny, szczegółowy opis poszczególnych modułów szkolenia w ramach Akademii Audytora znajduje się w Katalogu Szkoleń i Konferencji

 

Moduł I - Rola audytu wewnętrznego w organzacji.

Dla kogo: Szkolenie skierowane jest do osób chcących zdobyć, jak i rozszerzyć wiedzę z zakresu audytu wewnętrznego.

Moduł obejmuje następujące szkolenia:

Rola audytu wewnętrznego w organizacji. Standardy IIA w praktyce.
Termin szkolenia: 18.11.2019 r.
Punktem wyjścia są standardy IIA regulujące czym jest audyt wewnętrzny, jakie są jego cechy oraz rola w organizacji. W trakcie szkolenia postawione zostaną trudne pytania: czy AW jest rzeczywiście potrzebny organizacji, jak przekonać do tego zarząd, jak udowodnić potrzebę istnienia AW. Poszukując odpowiedzi na te pytania uczestnicy zostaną zaznajomieni z serią scenkowych scenariuszy, co pomoże także znalezieniu właściwej roli AW. trakcie szkolenia przedstawione zostanie także praktyczne funkcjonowanie standardów. Omówione zostaną takie kwestie jak niezależność i obiektywizm, umiejscawianie AW w organizacji, kompetencje AW czy zapewnienie jakości.

Rola audytu wewnętrznego w kształtowaniu ładu, zarządzania ryzykiem oraz systemu kontroli w organizacji. Standardy IIA w praktyce.
Termin szkolenia: 19.11.2019 r.
Zarządzanie ryzykiem, ład organizacyjny i kontrola to 3 podstawowe obszary zainteresowania AW, wynikające zresztą z samej definicji AW. Szkolenie poświęcone jest przedstawieniu tych obszarów, a także modeli jako odniesień referencyjnych, potrzebnych przy pracach audytorskich. Dużą część zajęć poświęcimy zatem na ich praktyczne zastosowanie. Omówiona zostanie także rola AW wobec tych obszarów, zwracając szczególną wagę na wskazanie gdzie taka rola wykracza poza uznaną praktykę i jakie to rodzi zagrożenia.

Planowanie roczne.
Termin szkolenia: 20.11.2019 r.
Planowanie w skali makro to przede wszystkim wybór tematów audytowych, którymi zajmiemy się w kolejnym okresie. Musimy zatem zapewnić aby wybór ten wpasowywał się priorytety organizacji, ale także aby odzwierciedlał rzeczywiste wyzwania. Dodatkowo, musimy oprzeć go analizę ryzyka, której metodyka musi być na tyle wiarygodna aby na podstawie rezultatów audytów tak wybranych móc wnioskować o systemach kontroli i zarządzania całej organizacji. W trakcie szkolenia zajmiemy się tymi zagadnieniami. Przeprowadzone zostaną zajęcia warsztatowe z analizy ryzyka przy planowaniu rocznym audytu oraz przejdziemy wraz z uczestnikami przez całym proces planowania.

 

Cena wybranego 1-dniowego szkolenia:

750.00 zł + VAT (23%) Członkowie IIA Polska
900.00 zł + VAT (23%) Pozostałe osoby
 

Cena całego szkolenia (3 dni):

1 900.00 zł + VAT (23%) Członkowie IIA Polska
2 200.00 zł + VAT (23%) Pozostałe osoby
 

10% zniżki – dla 2 lub więcej osób zgłoszonych przez tę samą instytucję
10 % zniżki dla członków Polrisk, ISACA Katowice, PIBR, ACCA

 

Szkolenie prowadzone we współpracy z firmą AuditSolutions Link

 

Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Golden Floor, Warszawa

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 a zakończenie jest przewidziane około godziny 16:30. Od godziny 8:30 zapraszamy do rejestracji oraz na poranną kawę.

Oświadczenie VAT dla jsfp

Program szkolenia

 

Za udział w całym szkoleniu (3 dni) uczestnicy otrzymają 21 godzin CPE. Za udział w jednym dniu uczestnicy otrzymają 7 godzin CPE.

Ilość miejsc ograniczona

Zapraszamy !

IIA Polska zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników.

Noclegi:

w okolicy miejsca szkolenia znajdują się 4 hotele:

http://www.campanile-warszawa.pl/pl

http://www.goldentulipwarsawcentre.com/pl

http://www.premiereclasse.com/pl

https://www.radissonblu.com/pl/sobieski-warsaw/kontakt

Dodatkowo IIA Polska ma podpisaną umowę z Hotelem Holidy Inn Express Airport zlokalizowanego w okolicy lotniska Chopina. Aby skorzystać z oferty tego hotelu, prosimy o kontakt z biurem IIA Polska.

 

Wykładowcy:

Mirosław Stasik - Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (CIA), CRMA (Certification in Risk Management Assurance), QA (Certificate Accreditation in Quality assessment/validation),  ACCA,  ISO 27001 Lead Auditor. Audytor z doświadczeniem w sektorze prywatnym i sektorze publicznym oraz w audycie wewnętrznym i audycie zewnętrznym, współpracownik renomowanych instytucji szkoleniowych, doświadczony trener w obszarze audytu oraz zarządzania ryzykiem.

Posiada wieloletnie doświadczenie w audycie finansowym, doradztwie finansowym dla międzynarodowych korporacji oraz audycie wewnętrznym i zewnętrznym w sektorze publicznym i prywatnym. Przeprowadzał oceny funkcji audytu wewnętrznego m.in. w PSE S.A., Santander Bank S.A., GDDKiA,  Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Współautor i trener programów szkoleniowych przygotowujących do egzaminów CIA oraz CGAP. Współautor książki "Audyt wewnętrzny w praktyce. Audyt finansowy i operacyjny".

Konrad Knedler - Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (CIA), Certyfikowany Audytor Sektora Publicznego (CGAP) oraz Certyfikowany Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem (CRMA), Certyfikowany audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej oraz trener w zakresie audytu i kontroli uznanych instytucji szkoleniowych, doświadczony audytor i konsultant.

Wieloletni Dyrektor Zespołu Audytu Wewnętrznego w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, obecnie związany z AuditSolutions. Do końca 2015 r. Członek Komitetu Audytu Ministerstwa Obrony Narodowej. W latach 2013 - 2015 Prezes IIA Polska. Pracował m.in. na rzecz IIA Global, Banku Światowego, Parlamentu Europejskiego, Sejmu a także Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendysta Instytutu Szwedzkiego na wydziale prawa europejskiego Uniwersytetu w Lund.. Współautor książki „Audyt wewnętrzny w praktyce. Audyt finansowy i operacyjny".

Patronem medialnym konferencji jest INFOR.pl 

Nazwa użytkownika