XV Jubileuszowy PolCAAT - 10.12.2019więcej
IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Aktualnosci | Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa - 10 września 2019

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa - 10 września 2019

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa - 10 września 2019

06.09.2019

Zapraszamy Was serdecznie na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie edukacyjne, już w następnym tygodniu - 10.09.2019. Tym razem spotkanie będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa.

Uwaga: spotkanie odbędzie się w innej sali niż zwykle, informacja na końcu listu.

Coraz powszechniejsza obecność Dev/Ops i wywołana nią rewolucja w postrzeganiu roli bezpieczeństwa w organizacji zmusza nas do odejścia od klasycznego modelu, w którym dział bezpieczeństwa, zazwyczaj poza IT, stawia ogólne wymagania, a architekci bezpieczeństwa, w dziale IT, je realizują. We współczesnym środowisku od osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo coraz częściej wymaga się dostarczenia wykonalnej, konkretnej i szczegółowej koncepcji rozwiązania z uwzględnieniem składowych technicznych, procesowych i organizacyjnych.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone studium przypadku, w którym komórka bezpieczeństwa stanęła przed wyzwaniem wsparcia architektów w opracowaniu bezpiecznego uwierzytelniania komponentów on-premise w świecie AWS czyli Amazon Web Services - środowiska usług chmurowych AWS.

Tomasz Urbański – ADFS jako IdentityProvider pozwalający uwierzytelniać konta serwisowe

 Opracowanie rozwiązania oraz ustalenie praktyki operacyjnej (tj. ustalenie ról, zakresów odpowiedzialności, procedur, instrukcji oraz konfiguracji) wykorzystania certyfikatów x509 w celu uwierzytelniania i autoryzacji automatów bezobsługowych działających w strefie on-premises infrastruktury (np. przetwarzanie wsadowe, usługi czuwające, ETL, skanery), lecz wykorzystujących moduły zaimplementowane w chmurze AWS i publikujące interfejsy na AWS API Gateway-u.

 Tomasz Urbański, Konstruktor rozwiązań IT

Ekspert rynku IT specjalizujący się we wspieraniu złożonych organizacji w projektach transformacyjnych. W ostatnich latach zarządzał lub uczestniczył w transformacjach firm z segmentów produkcji, automatyki, motoryzacji, usług ubezpieczeniowych i finansowych oraz usług medialnych. W wymienionych projektach dostarczał zarówno usług zarządczych, jak i był autorem strategii, audytów, dokumentacji procesowej i architektonicznej, projektów systemów informatycznych oraz konkretnych rozwiązań technologicznych, bądź w postaci prototypów PoC, bądź aplikacji produkcyjnych.

Data: 10.9.2019 od 16:00
Miejsce: sala 205 w gmachu Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79 w Warszawie.

Wstęp wolny - bez zapisów.
Spotkanie będzie transmitowane: https://www.youtube.com/channel/UCXWFY3u0xkf6jTlj3T1UDEw/live

Tylko obecność na spotkaniu kwalifikuje do otrzymania poświadczenia godzin CPE. 

Nazwa użytkownika