Akademia Audytora Moduł I – Dobór próby w audycie

Prowadzący: 
Mirosław Stasik
 

{O}

Opis szkolenia: Audyt wewnętrzny oparty jest o badanie prób. Można powiedzieć, że audytor nigdy nie bada całości (tylko część, czyli próbę) a zawsze wymaga się od niego oby ocenił całość (populację). Dlatego problematyka  właściwego  doboru  próby  i właściwego  wnioskowania  o całości  (populacji)  w oparciu o  badanie próby jest jednym z kluczowych zagadnień dla każdego audytora. Na praktycznych przykładach przedstawione zostaną zasady prawidłowego wnioskowania w oparciu o badanie próby. Porównamy metody statystyczne i niestatystyczne. W ramach metod statystycznych określimy od czego zależy wielkość próby i  jak powinna być właściwa wielkości próby dla przyjętych parametrów jakości wnioskowania. Wyjaśnimy pojęcia: poziom ufności, przedział ufność, reprezentatywność próby, próbkowanie interwałowe, błąd losowy i  nielosowy, ryzyko próby itp. Uczestnik szkolenia uzyska wiedzę jak poprawnie dobierać wielkość próby, kiedy i jak stosować metody statystyczne, jakie są wymogi i ograniczenia przy ocenie populacji w oparciu o badanie próby. Podstawowa wiedza z zakresu statystyki będzie pomocna w zrozumieniu zajęć.

Forma  szkolenia:  Szkolenie  będzie  prowadzone  w formie  wykładu,  prezentacji,  studium  przypadku  oraz warsztatów.

 

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 7 godzin CPE.

 

Więcej inofmacji w Katalogu Szkoleń i Konferencji IIA Polska 2020

Oświadczenie dotyczące zwolnienia z VAT.

IIA Polska zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników.

 

Miejsce szkolenia:

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Golden Floor Centrum, Warszawa, ul Sienna 39.

Informacja o numerze sali szkoleniowej jest dostępna rano w dniu szkolenia w recepcji na parterze budynku oraz przesyłana uczestnikom emailem na kilka dni przed szkoleniem.

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 a zakończenie jest przewidziane około godziny 16:30. Rejestracja uczestników od godziny 8:30.

 

Noclegi:

w okolicy miejsca szkolenia znajdują się 4 hotele:

http://www.campanile-warszawa.pl/pl

http://www.goldentulipwarsawcentre.com/pl

http://www.premiereclasse.com/pl

https://www.radissonblu.com/pl/sobieski-warsaw/kontakt

Dodatkowo IIA Polska ma podpisaną umowę z Hotelem Holidy Inn Express Airport zlokalizowanego w okolicy lotniska Chopina. Aby skorzystać z oferty tego hotelu, prosimy o kontakt z biurem IIA Polska.

 

 

Nazwa użytkownika