Akademia Audytora Moduł II - Audyt finansowy

Prowadzący: 
Mirosław Stasik
 

{O}

Opis szkolenia: Przedstawione zostaną podstawy audytu finansowego, w tym podstawy: sprawozdawczości finansowej, wyceny aktywów i pasywów, ewidencji księgowej, konsolidacji sprawozdań finansowych oraz różnic w podejściu do audyty pomiędzy biegłym rewidentem a audytorem wewnętrznym. Zaprezentowane zostaną również główne obszary ryzyka nadużyć w obszarze sprawozdań finansowych, z podaniem sposobów popełniania nadużyć, wpływu na sprawozdanie finansowe i postrzeganą kondycję finansową firmy, luk w systemach kontroli wewnętrznej wykorzystywanych w poszczególnych schematach nadużyć oraz możliwości prewencji i detekcji. Wskażemy główne ryzyka w poszczególnych obszarach oraz sposób opracowywania programów audytu dla poszczególnych kategorii sprawozdania finansowego.
Wiedza z zakresu sprawozdawczości finansowej i audytu finansowego nie jest niezbędna do udziału w niniejszym szkoleniu ale posiadanie jej na przynajmniej podstawowym poziomie umożliwi uzyskanie pełni korzyści z uczestnictwa w szkoleniu.

Forma szkolenia: Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładu, prezentacji, studium przypadku oraz warsztatów.

Dla kogo: Szkolenie przedstawia audyt finansowy wewnętrzny. Jest przeznaczone dla audytorów wewnętrznych, którzy chcą zdobyć lub pogłębić swoje rozumienie informacji finansowej oraz możliwych sposobów jej audytu lub innego wykorzystania w audycie wewnętrznym. Nie jest to szkolenie z badania sprawozdań finansowych, ale zasady wyceny aktywów i pasywów oraz prezentacji informacji finansowej w sprawozdaniu finansowym są jego istotnym elementem. Główny nacisk położony jest na zrozumienie i poprawną analizę informacji finansowej. Doświadczenie w audycie wewnętrznym nie jest wymagane. Podstawowa znajomość zagadnień finansowych będzie bardzo pomocna w pełnym i aktywnym uczestnictwie w szkoleniu.

Program szkolenia, Wykładowca

 

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 21 godzin CPE.

 

Więcej inofmacji w Katalogu Szkoleń i Konferencji IIA Polska 2020

Oświadczenie dotyczące zwolnienia z VAT.

IIA Polska zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników.

 

Miejsce szkolenia:

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Golden Floor Centrum, Warszawa, ul Sienna 39.

Informacja o numerze sali szkoleniowej jest dostępna rano w dniu szkolenia w recepcji na parterze budynku oraz przesyłana uczestnikom emailem na kilka dni przed szkoleniem.

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 a zakończenie jest przewidziane około godziny 16:30. Rejestracja uczestników od godziny 8:30.

 

Noclegi:

w okolicy miejsca szkolenia znajdują się 4 hotele:

http://www.campanile-warszawa.pl/pl

http://www.goldentulipwarsawcentre.com/pl

http://www.premiereclasse.com/pl

https://www.radissonblu.com/pl/sobieski-warsaw/kontakt

Dodatkowo IIA Polska ma podpisaną umowę z Hotelem Holidy Inn Express Airport zlokalizowanego w okolicy lotniska Chopina. Aby skorzystać z oferty tego hotelu, prosimy o kontakt z biurem IIA Polska.

 

Nazwa użytkownika