XV Jubileuszowy PolCAAT - 10.12.2019więcej
IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Szkolenia | Dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi na podstawie przepisów ustawy CIT w zakresie cen transferowych – stan prawny na styczeń 2019 r. - 12.2019

Dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi na podstawie przepisów ustawy CIT w zakresie cen transferowych – stan prawny na styczeń 2019 r. - 12.2019

Dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi na podstawie przepisów ustawy CIT w zakresie cen transferowych – stan prawny na styczeń 2019 r. - 12.2019

Prowadzący: 
Marcin Dzięgielewski
 

Opis szkolenia: Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat aktualnego stanu prawnego w zakresie zabezpieczenia przed ryzykiem podatkowym transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne wskazówki jak należy ustalać ceny w transakcjach wewnątrz grupy kapitałowej w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi sankcjami podatkowymi.

Dodatkowym elementem szkolenia jest tematyka raportowania do organów podatkowych poszczególnych deklaracji podatkowych z zakresu cen transferowych tj. raport Master File, Raport Country by Country, Raport CIT-TP/TP-R, raport CIT-P, Raport CIT-R.

Dla kogo: Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się transakcjami z podmiotami powiązanymi (pracownicy działów finansowych) oraz kontrolerów, audytorów wewnętrznych, którzy weryfikują poprawność zawartych w dokumentacjach informacji.

Forma szkolenia: Warsztat – prezentacja merytoryczna plus praktyczne wypełnianie dokumentacji podatkowej.

 

Cena szkolenia:

 

750.00 zł + VAT (23%) Członkowie IIA Polska
950.00 zł + VAT (23%) Pozostałe osoby

10% zniżki – dla 2 lub więcej osób zgłoszonych przez tę samą instytucję
10 % zniżki dla członków Polrisk, ISACA Katowice, PIBR, ACCA

Termin szkolenia: 11.06.2019 r. i 10.12.2019 r.

Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Golden Floor, Warszawa.

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 9:00 a zakończenie jest przewidziane około godziny 16:30. Od godziny 8:30 zapraszamy do rejestracji oraz na poranną kawę.

Formularz zgłoszeniowy w załączniku. 

Oświadczenie VAT dla jsfp

Za udział w całym szkoleniu uczestnicy otrzymają 7 godzin CPE.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy !

IIA Polska zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa uczestników.

Noclegi:

w okolicy miejsca szkolenia znajdują się 4 hotele:

http://www.campanile-warszawa.pl/pl

http://www.goldentulipwarsawcentre.com/pl

http://www.premiereclasse.com/pl

https://www.radissonblu.com/pl/sobieski-warsaw/kontakt

Dodatkowo IIA Polska ma podpisaną umowę z Hotelem Holidy Inn Express Airport zlokalizowanego w okolicy lotniska Chopina. Aby skorzystać z oferty tego hotelu, prosimy o kontakt z biurem IIA Polska.

Wykładowca:

Marcin Dzięgielewski: Ukończył studia wyższe na kierunku usługi finansowe, studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na WAT w Warszawie i prawa podatkowego na SGH. Posiada certyfikat zarządzania projektami PRINCE2.

Odbył szereg szkoleń z zakresu zarządzania, audytu wewnętrznego i kontroli, zarządzania projektami, zarządzania ryzykiem oraz regulacji zakresu prawa podatkowego.

Praca zawodowa: Od 2006 r. do 2012 r. pracował jako audytor wewnętrzny w PZU SA i PZU Życie SA specjalizując się w audytach działalności pozaubezpieczeniowej. Od 2012 roku Szef zespołu ds. opodatkowania działalności zagranicznej Grupy PZU. Odpowiedzialny za wdrożenie umowy międzyrządowej FATCA, przepisów o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (CRS) w Grupie PZU oraz zasad w zakresie dokumentacji cen transferowych do transakcji z podmiotami powiązanymi z PZU.

Działalność społeczna: Członek Grupy roboczej w Związku Banków Polskich (ZBP) wdrażającej przepisy ustawy FATCA i CRS. Od 2007 r. Członek Stowarzyszenia Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, Od 2015 r. Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego w IIA Polska; od 2012 r. Członek Komisji Podatkowej w Polskiej Izbie Ubezpieczeń (PIU) oraz Reprezentant Komisji Podatkowej w Insurance Europe działającej przy Komisji Europejskiej w Brukseli.

Nazwa użytkownika