IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Aktualnosci | Nowy Przewodniczący IIA na lata 2019–2020

Nowy Przewodniczący IIA na lata 2019–2020

Nowy Przewodniczący IIA na lata 2019–2020

21.08.2019

W dniu 10 czerwca 2019 r. Międzynarodowy Instytut Audytorów Wewnętrznych (IIA) ogłosił wybór nowej Globalnej Rady Dyrektorów na lata 2019–2020. Przewodniczącym Rady został wybrany audytor wewnętrzny z ogromnym doświadczeniem, J. Michael Joyce Jr., CIA, CRMA. Link

Wybory miały miejsce podczas corocznego spotkania biznesowego organizacji, które odbyło się tuż po Międzynarodowej Konferencji IIA 2019, w Anaheim w Kalifornii, w której uczestniczyło ponad 2700 osób z całego świata.

Nowy Przewodniczący posiada ponad 36 letnie doświadczenie zawodowego i jest aktywnym wolontariuszem IIA od 1989 r., pełniąc między innymi funkcję Wiceprzewodniczącego Globalnej Rady Dyrektorów (2018–1919) i Przewodniczącego Rady Dyrektorów na Amerykę Północną (2015–16). Jest Wiceprezesem, Dyrektorem ds. Audytu i Compliance w Stowarzyszeniu Blue Cross Blue Shield.

J. Michael Joyce wybrał na temat przewodni pełnienia przez siebie funkcji przewodniczącego „Audit in Tune” (Audyt w Harmonii), aby podkreślić, jak istotne jest dla wprawnych audytorów wewnętrznych stałe doskonalenie swojego podejścia do audytu oraz filozofii. „Większość piosenek ma trzy podstawowe elementy: rytm, harmonię i melodię. Jeśli którykolwiek z tych elementów nie jest zsynchronizowany, będzie to oczywiste nawet dla osób niebędących muzykami ”- powiedział Joyce. „Myślę, że możemy zastosować te same koncepcje do sposobu, w jaki wykonujemy nasze role i obowiązki jako audytorzy wewnętrzni.”

J. Michael Joyce przewodniczy pierwszej Globalnej Radzie Dyrektorów w 17 osobowym składzie, która rozpoczęła wykonywanie swoich obowiązków w ramach nowo ustalonej struktury zarządzania (przed zmianą Rada składała się z 38 członków), zaprojektowanej w celu zapewnienia nowoczesnego, wydajnego, świadomego i adekwatnego organu, zdolnego do szybkiego reagowania na globalne wyzwania.

Nazwa użytkownika