IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Kalendarium | Wydarzenia | Spotkanie Edu 16.02 "Cyberhigiena w czasach zarazy"

Spotkanie Edu 16.02 "Cyberhigiena w czasach zarazy"

Spotkanie Edu 16.02 "Cyberhigiena w czasach zarazy"

 

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne 16.02.2021, w ostatkowy wtorek od godziny 17:00. W formule bardzo otwartej i prawie integracyjnej, czyli w Zoomie. Zapraszamy wszystkich z pączkami, faworkami i czym tam jeszcze, i z włączonymi kamerami. Może nawet zrobimy konkurs na najładniejszy faworek/pączek/torcik własnego wyrobu, albo inny, który zaproponujecie i w którym większość będzie chciała uczestniczyć?

Pomysł na spotkanie wziął się z The Hack Summit 2020, gdzie stolikiem poświęconym temu tematowi kierował nasz prowadzący Filip Rejch i wpasowuje się w konferencję, która następuje tuż po naszym spotkaniu, czyli Infrasec 2021. Obie bardzo techniczne, bardzo ścisłe i zaawansowane - ale czy goniąc za zaawansowaną wiedzą nie zapominamy przypadkiem o podstawach? 

Do tych podstaw chcemy wrócić. Dlatego zapraszamy Was do otwartej dyskusji o cyberhignienie w czasach zarazy, czyli podstawach bezpieczeństwa. Mamy firewalle (sterylizatory narzędzi), mamy DLP i inne trzyliterowe systemy i zespoły (komory odkażające), ale czy nie zapominamy o podstawach? O higienie osobistej pracowników? Zwłaszcza gdy pracują oficjalnie z domu a w praktyce nie wiadomo do końca skąd? Jak ich zdalnie szkolić i sprawdzać ich wiedzę? Jak zadbać o podstawy, i w samej firmie i u dostawców? Jak się przygotować na nadchodzące biura satelitarne - coworkingowe, słabo chronione fizycznie, ze szklanymi ścianami?

Nie mamy gotowych rozwiązań. Nie mamy kompletnych rozwiązań. Każdy ma inny kawałek układanki. Wymieńmy się wiedzą! Każdy z nas posunie się o parę kroków do przodu, odkryje rzeczy o których wcześniej nie myślał, sam zainspiruje innych, dopyta się.

Jeżeli będziecie brać udział w żywej dyskusji zapraszamy na Zooma: nnn. Jeżeli tylko chcecie posłuchać spotkania, nie będziecie dzielić się wiedzą a pytania możecie ograniczyć do chatu, zapraszamy na nasz standardowy kanał w YouTube: mmm. Wszyscy dostaną punkty, a osoby najwięcej uczestniczące w dyskusji na Zoomie punkty dodatkowe za wkład lub nasze tradycyjne podarki, czyli kubki.

Spotkanie: Link 

Nazwa użytkownika