IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Kalendarium | Wydarzenia | Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

 

Zapraszamy na styczniowe spotkanie edukacyjne, które odbędzie się 15.01.2019. Spotkanie poświęcone będzie budowaniu i weryfikacji świadomości bezpieczeństwa wśród pracowników.

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa pośrednio wymaga dbania o świadomość bezpieczeństwa pracowników gdyż jest to jeden z wymogów normy ISO 27001. Jednak w każdej organizacji jest to proces warty wdrożenia gdyż przekłada się na mniejszą liczbę incydentów. Incydenty mogą być kosztowne, zwłaszcza gdy dotyczą danych osobowych.

Z tym procesem jest bardzo różnie, zwłaszcza w organach administracji państwowej i samorządowej. Chcemy Wam wszystkim w tym pomóc. Pokazać, że to się da zrobić. Osobom odpowiedzialnym za dbanie o świadomość dać do ręki narzędzia do jej tworzenia. Osobom, które mogą przekonać kierownictwo firmy/organizacji że warto się tym zająć, dać do ręki argumenty.

Spotkanie otworzą Państwo Justyna Balcewicz i Rafał Babraj, którzy opowiedzą o Europejskim Miesiącu Cyberbezpieczeństwa - kampanii promującej wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii informatycznych, a w szczególności pokażą praktycznie gotowe materiały, które można wykorzystać we własnej organizacji.

Następnie w krótkich wystąpieniach kilka kolejnych osób z wiodących organizacji pokaże gotowe pomysły na budowanie świadomości. Osoby te opowiedzą o modelowych kampaniach, które stworzyły lub przeprowadzają w swoich organizacjach i odpowiedzą na pytania uczestników.

Pomimo szerokich poszukiwań nie udało nam się znaleźć osoby z administracji lub urzędu centralnego, która kiedyś przekonała Kierownictwo i z sukcesem przeprowadziła taką kampanię budowania świadomości w swojej organizacji (gdy jeszcze to nie było wymogiem ustawowym). Jeżeli ktoś taki czyta to zaproszenie i chciałby się podzielić doświadczeniem co działa a co nie - prosimy o kontakt.

Data: 15.01.2019 od 16:00
Miejsce: sala 300 w gmachu Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79 w Warszawie.

Wstęp wolny - bez zapisów.
Spotkanie będzie transmitowane: https://www.youtube.com/channel/UCXWFY3u0xkf6jTlj3T1UDEw/live

Tylko obecność na spotkaniu kwalifikuje do otrzymania poświadczenia godzin CPE. 

 

 

Nazwa użytkownika