IIA | Kalendarium | Wydarzenia | Spotkanie szkoleniowo-organizacyjne Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Spotkanie szkoleniowo-organizacyjne Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska

Spotkanie szkoleniowo-organizacyjne Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska

 

Z powodów od nas niezależnych nastąpiła zmiana tematu i prelegenta podczas jutrzejszego spotkania Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska!

Serdecznie zapraszamy, Członków i Sympatyków IIA Polska na prelekcję "Cyberbezpieczeństwo finansowe oraz sposoby rozpoznawania oszustw dokonywanych w sieci", którą wygłosi Piotr Toczyński.

Termin: 12 grudnia (wyjątkowo, tym razem wtorek), od godz. 16,00 do godz.18,00.

Członkowie IIA Polska uzyskują godziny CPE.

Miejsce spotkania: Sala klubu uniwersyteckiego na parterze gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu

O prelekcji:

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba ataków phishingowych, które mają na celu wyłudzenie poufnych danych, wykorzystywanych przez przestępców do dokonywania oszustw finansowych. Jeśli ktoś do tej pory nie spotkał się do tej pory z próbą wyłudzenia danych lub pieniędzy, na pewno spotka się z nią w najbliższym czasie. Pomysłowość cyberoszustów nie ma ograniczeń.

Powinniśmy poznać narzędzia, którymi posługują się cyberoszuści, jak ransomware czy botnety, oraz najnowsze trendy w cyberoszustwach, np. wykorzystywanie serwisu YouTube czy nieprawdziwych informacji o śmierci znanych osób. Powinniśmy również wiedzieć o istnieniu metod zabezpieczania się przed atakami cyberprzestępców. Zagrożenia w świecie cyfrowym zmieniają się dynamicznie i bardzo ważne jest aktywne zmienianie swoich nawyków cyberhigieny.

Piotr Toczyński - Koordynator projektu Akademia „Dostępne Finanse” inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, której celem jest zwiększenie świadomości wśród Polaków na temat korzyści i możliwości płynących z posiadania rachunku bankowego oraz aktywnego korzystania z nowoczesnych instrumentów płatniczych, takich jak karty płatnicze i bankowość elektroniczna.

Tematyką bezpieczeństwa finansowego seniorów zajmuje się od lat, a swoje doświadczenie wykorzystuje współtworząc liczne projekty edukacji ekonomicznej realizowane wspólnie m.in. z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, a także TVP Wrocław i Radiem Rodzina we Wrocławiu.

Podczas spotkania odbędą się również wybory Koordynatora Dolnośląskiego koła Regionalnego.

 

Zastępca Koordynatora Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska-Tomasz Jankowski

Nazwa użytkownika