IIA | Kalendarium | Wydarzenia | XI Konferencja Rada Nadzorcza

XI Konferencja Rada Nadzorcza

XI Konferencja Rada Nadzorcza

 

Po raz 11-ty najwybitniejsi eksperci i praktycy corporate governance wezmą udział w spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza”, które odbędzie się w formule online już 27 października 2021 r. Celem nadrzędnym jesiennej edycji, będzie dogłębne omówienie perspektyw działalności rad nadzorczych w 2022 roku.

Konferencja Rada Nadzorcza to pierwszoplanowe wydarzenie w Polsce poświęcone praktycznym aspektom sprawowania kontroli, nadzoru właścicielskiego i funkcjonowania rad nadzorczych. Od ponad dekady, główną ideą konferencji jest edukacja i kształtowanie postaw uwzględniających korzyść dla wszystkich interesariuszy spółki. W związku z tym, goście uczestniczą w szeregu debat i paneli poruszających tematykę problemów i wyzwań stojących przed nadzorem właścicielskim. W tym roku tematem przewodnim będzie „Co czeka rady nadzorcze w 2022 roku?”

Konferencja odbędzie się w formule online 27 października 2021 r. W trakcie całodniowego wydarzenia, eksperci i praktycy ze świata nauki i biznesu, poruszą m.in. takie tematy jak:

  • Kodeks Spółek Handlowych w gąszczu pytań (i odpowiedzi)
  • Współpraca dyrektora finansowego z radą nadzorczą
  • Rola rad nadzorczych w firmach rodzinnych – praktyczne przykłady z życia i korzyści z powołania profesjonalnej rady nadzorczej
  • Szacunki księgowe – czyli o trudnej sztuce rozmów biegłych rewidentów z interesariuszami
  • Współpraca z radą nadzorczą – oczami biegłych rewidentów
  • Fikcyjna odpowiedzialność rad nadzorczych – czy na pewno?
  • Sygnalista z perspektywy rady nadzorczej i pracowników nadzoru właścicielskiego
  • Jak być niezależnym członkiem rady nadzorczej i nie zwariować?
  • Rady nadzorcze oczami inwestorów indywidualnych
  • Komunikacja między radą nadzorczą a zarządem

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się najlepsi eksperci ze świata nauki i biznesu. Są to m.in. Agnieszka Baklarz, Marcin Barłog, Dominik Biel, Jarosław Dac, Filip Gorczyca, Maja Jabłońska, Monika Kaczorek, Piotr Karlik, Rafał Kozłowski, Michał Masłowski, Barbara Misterska-Dragan, Milena Olszewska-Miszuris, Filip Ostrowski, Michał Rogatko, Marzena Rosler-Borakiewicz, Piotr Rybicki, Roman Seredyński, Piotr Woźniak.

Już za kilka dni odbędzie się 11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza. Konferencji nie tylko dla członków rad nadzorczych, ale dla wszystkich zainteresowanych tematyką ładu korporacyjnego i nadzoru właścicielskiego. W tym roku zaplanowaliśmy temat współpracy rady nadzorczej z biegłym rewidentem, a także poruszymy kwestie jak wygląda relacja na linii dyrektor finansowy – rada nadzorcza – mówi Piotr Rybicki, organizator Konferencji Rada Nadzorcza. - Ale oczywiście w programie również prelekcje dedykowane radom nadzorczym, wśród których na szczególną uwagę zasługują te poświęcone wyzwaniom, przed jakimi stoją rady nadzorcze w 2022 roku – w szczególności w zakresie zmian w prawie handlowym, a także temat, który w ostatnim czasie stał się bardzo aktualny – odpowiedzialność osobista członków rad nadzorczych. Celem Konferencji Rada Nadzorcza jest propagowanie profesjonalnego nadzoru właścicielskiego i wsparcie w profesjonalizacji rad nadzorczych – dodaje.

Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy, którzy mając na względzie dobro polskiego rynku finansowego i kapitałowego mają świadomość korzyści wynikających ze sprawnie funkcjonującego tego wewnętrznego organu kontrolnego.

Partnerzy merytoryczni: ACCA Polska, Grupa Kapitałowa UHY ECA, Grant Thornton, Filipiak Babicz Legal.

Rejestracja na stronie: Link
Udział w XI Konferencji Rada Nadzorcza jest bezpłatny.

Strona XI Konferencji Rada Nadzorcza https://nadzorcza.pl/

 

***

Kontakt dla mediów:

Maciej Sitarski
maciej.sitarski@multian.pl  
+48.511.414.178

Nazwa użytkownika