IIA | Publikacje | Rola audytu w zarządzaniu sektorem publicznym

Rola audytu w zarządzaniu sektorem publicznym

Rola audytu w zarządzaniu sektorem publicznym

Autor: 
Praca Zbiorowa
Cena:
36.00
/
0.00
** zł

Niniejsze wytyczne przedstawiają znaczenie działalności audytu w sektorze publicznym w efektywnym zarządzaniu i definiują kluczowe elementy potrzebne do maksymalizacji wartości działalności audytu sektora publicznego na wszystkich poziomach tego sektora. Zasady, o których mówimy, są istotne dla krajowych, regionalnych oraz lokalnych zarządów, a także quasi-rządowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych. Zasady te mogą również mieć zastosowanie do innych podmiotów finansowanych ze środków publicznych.

Poradnik jest skierowany przede wszystkim do wybieranych i mianowanych urzędników państwowych, jak również do wszystkich zwolenników dobrego zarządzania. Celem poradnika jest zachęcenie czytelników do refleksji nad działalnością audytorów sektora publicznego oraz pomoc w ocenienie, jak działania audytu mogą służyć do skuteczniejszego spełniania znaczącej roli w zarządzaniu instytucjami sektora publicznego. W systemach prawnych, w których działalność audytu w sektorze publicznym jest potrzebna, dokument ten może stanowić wstępne wytyczne dla osób decydujących o wynikach usług, których dokładnie powinni się spodziewać oraz o elementach, które są potrzebne do ustanowienia skutecznego działania audytu.

Szczegółowe wytyczne w sprawie standardów i innych narzędzi do tworzenia i poprawy usług audytu w sektorze publicznym są dostępne w Instytucie Audytorów Wewnętrznych (IIA).

 

Publikacja jest dostępna dla członków IIA Polska po zalogowaniu.

Osoby, które nie są członkami IIA Polska mogą zakupić powyższą publikację. 

Formularz zamówienia

 

Osoby zainteresowane zamówieniem publikacji proszone są o wypełnienie i przesłanie podpisanego formularza skanem na adres e-mail: office@iia.org.pl

Nazwa użytkownika