IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Aktualnosci | Przedłużenie zniesienia opłat za anulowanie i zmianę egzaminu

Przedłużenie zniesienia opłat za anulowanie i zmianę egzaminu

Przedłużenie zniesienia opłat za anulowanie i zmianę egzaminu

16.07.2020

Otwierają się centra egzaminacyjne na świecie, dodatkowo jest możliwość zdawania egzaminów z domu. Dlatego też IIA Global, do odwołania, przedłuża zwolnienie z opłat za:

  • zmianę terminu egzaminu;
  • anulowanie egzaminu;
  • przedłużenie ważności aplikacji, o ile termin aplikacji upływa w okresie krótszym niż 60 dni.

Ponieważ nie została ustalona data do kiedy będzie obowiązywało zwolnienie, IIA Global przekaże taką informację na dwa tygodnie przed ponownym wprowadzeniem opłat.

Jednocześnie opłaty za przedłużenie możliwości podejścia do egzaminu oraz przedłużenia ważności aplikacji (jeżeli termin aplikacji wygasa za więcej niż 60 dni) ponownie obowiązują.

Kandydaci, którym ważność programu wygasa w ciągu najbliższych 60 dni, a chcieliby przedłużyć ważność programu, powinni w systemie CCMS (Help – New Case) złożyć taką prośbę. Jeżeli program wygasa za więcej niż 60 dni, można przedłużyć ważność programu dokonując opłaty zgodnie z obowiązującymi stawkami . Wszystkie zgłoszenia / sprawy, będą rozpatrywane indywidualnie. Więcej informacji na stronie IIA Global.

 

Zdawanie egzaminów online – wymagania techniczne i sprzętowe – ważne informacje

Poniżej przedstawiamy trzy ważne informacje dotyczące wymagań technicznych i sprzętowych dla osób podchodzących do egzaminu CIA online.

  • Podchodząc do egzaminu online najlepiej korzystać z przeglądarek Google Chrome lub Mozilla Firefox. Na przeglądarce Internet Explorer egzamin online nie będzie działał.
  • Pearson VUE zdaje sobie sprawę z problemów, które mają osoby chcące zdawać egzamin online używając urządzeń Mac. Do momentu rozwiązaniu problemu zachęcamy te osoby do korzystania z innych urządzeń. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zalecamy rozważenie zdawania egzaminu w centrum egzaminacyjnym.
  • Od kandydatów wymaga się spełnienia wszystkich wymagań dotyczących systemu, zgodnie z informacją w często zadawanych pytaniach (FAQ) na stronie Pearson VUE oraz na stronie IIA Polska.

 

Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony www.theiia.org/OnlineTesting gdzie publikowane są bieżące informacje dotyczące wymagań, płatności oraz często zadawane pytania (FAQ).

Nazwa użytkownika