IIA Polska jest członkiem The Institute of Internal Auditors
IIA | Aktualnosci | Spotkanie ISACA Warszawa

Spotkanie ISACA Warszawa

Spotkanie ISACA Warszawa

14.10.2021

Pierwsze spotkanie ISACA Warszawa w formie stacjonarnej zapraszamy przede wszystkim Członków, uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia na adres: edu@isaca.waw.pl (do 18.10) .

Wszystkich Sympatyków oraz członków, którzy nie mogą uczestniczyć stacjonarnie prosimy o dołączenie do spotkania poprzez kanał YouTube.

Uwaga: wyjątkowo spotkanie odbędzie się w środę a nie we wtorek.

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

Data: 20 października 2021 (środa)

Godzina: 17:30-19:30 

Miejsce: Warszawa, sala SCSK ul. Żurawia 47

YouTube: https://youtu.be/tsPIY5StyiA

 

Udział w spotkaniu zapewnia zdobycie 2 punktów CPE.

Zapewniamy serwis kawowy, ciepłe napoje, ciasteczka, maseczki, środek dezynfekcyjny i rękawiczki, a łączącym się zdalnie kanał zwrotny, czyli przekazywanie pytań z You tube, zadanych w komentarzach.

Agenda spotkania edukacyjnego:

17:30-17:40- Przywitanie obecnych i rozpoczęcie spotkania - Prezes Barbara Nerć-Szymańska

17:45-18:30 - Magdalena Korona opowie o biometrii behawioralnej w praktyce. Czym różnimy się od siebie pod kątem korzystania z komputerów? Krok po kroku: wdrażanie biometrii behawioralnej w firmie.

Gdy słyszysz o biometrii, zapewne Twoje myśli wędrują w stronę takich pojęć jak linie papilarne, tęczówka. Są to nasze cechy fizyczne które są dla nas unikatowe i nie mamy co do tego wątpliwości. Jednak nie zawsze tak było. W XIX wieku ludzi, wyśmiewano tych którzy twierdzili, że jako ludzie mamy unikatowe cechy różniące nas między sobą.

Dziś już wiemy, że nie tylko cechy fizyczne nas różnią, ale również cechy związane z naszym zachowaniem, np. sposób chodzenia czy napięcie poszczególnych mięśni przy uśmiechaniu się. Chciałabym Wam opowiedzieć, co takiego się dzieje, że używając na co dzień komputera, też robimy to w sposób unikatowy i to tak bardzo, że niektóre firmy zaczynają korzystać z tej cyfrowej biometrii behawioralnej w systemach antyfraudowych.

 

18.30-18.45 – przerwa kawowa

18:45-19:15 - Bartosz Maciejowski opowie o najnowszych sztuczkach hackerów i jak nie dać się im złowić, zwłaszcza w prywatnej poczcie.

Wchodzisz na Zooma, a komputer nagle się wyłącza? Otwierasz nagranie poczty głosowej z pliku mp3, a z konta znikają pieniądze? To prawdopodobne scenariusze, gdy hakerzy próbują oszukać swoje ofiary w taki sposób aby uruchomiły złośliwy kod.

Jako analityk cyberbezpieczeństwa w globalnej korporacji codziennie analizuję złośliwe wiadomości. Zaprezentuję te najbardziej zwodnicze z aktualnie aktywnych kampanii. Pokażę jak je rozpoznać aby nie dać się „złowić". Zaprezentuję najnowsze sztuczki hakerów, które są stosowane aby zmylić odbiorcę wiadomości. Pokażę jak łatwo jest się pomylić i na co zwracać uwagę, aby do tego nie dopuścić. 

 

W przypadku ożywionej dyskusji możliwe są drobne opóźnienia do 15 minut.

 

O naszych prezentujących:

Magdalena Korona 

Pokochała biometrię behawioralną pracując dla jednego ze start'upów który zajmuje się wdrażaniem cyfrowego odcisku palca w mBanku. Współtworzyła CyberRescue w którym ratowała z opresji ludzi którzy padli ofiarą zagrożeń czyhających w sieci. Orędowniczka cyber-edukacji dla każdej grupy wiekowej. Pasjonatka wszystkiego co związane z bezpieczeństwem w sieci. Prywatnie interesuje się historią medycyny, uwielbia podróżowanie. Obecnie pracuje w Security Operations Center w mBanku, od niedawna Sekretarz Zarządu ISACA Warszawa

 

Bartosz Maciejowski

Od 8 lat pracuje w branży IT, ze specjalizacją w sieciach. Ma 3 lata doświadczenia jako analityk cyberbezpieczeństwa w najlepszych zespołach SOC w Polsce, a obecnie w globalnej korporacji Sportradar, która jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W cyberbezpieczeństwie specjalizuje się w analizie phishingu i złośliwych plików (malware).

 

Zarezerwujcie sobie czas na kolejne ciekawe spotkania:

09.11.2021 o odszyfrowywaniu obfuscated JavaScript i innych rodzajów malware goszczących w poczcie

07.12.2021 - spotkanie świąteczne z poczęstunkiem i prezentacją niespodzianką

 

W roku 2022 planujemy spotkanie poświęcone kampaniom zwiększającym świadomość spraw bezpieczeństwa w firmie (awareness). Spotkanie będzie częściowo lub całkowicie zdalnie.

Nazwa użytkownika