IIA | Certyfikacja | Komunikaty | Egzaminy CIA po Polsku jeszcze się nie kończą !

Egzaminy CIA po Polsku jeszcze się nie kończą !

Egzaminy CIA po Polsku jeszcze się nie kończą !

18.09.2019

W październiku 2018 roku otrzymaliśmy wiadomość z IIA Global o rezygnacji z oferowania egzaminów CIA po polsku. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i w lipcu tego roku udało się dojść do porozumienia.

Uzgodniliśmy z IIA Global, że egzaminy w języku polskim będą dostępne do 31.12.2020 r. według sylabusa 2018 (czyli sprzed zmian jakie weszły od 01.01.2019).

Od 01.01.2021 egzaminy CIA w języku polskim będą się odbywać według nowego sylabusa.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że niestety nie obejdzie się bez poniesienia przez IIA Polska znacznych kosztów związanych z utrzymaniem egzaminów CIA w języku polskim.

Koszty dotyczą tłumaczenia egzaminów, sprawdzenia poprawności tłumaczeń, a co za tym idzie również tłumaczenia podręczników do nowej wersji egzaminów.

Dodatkowo, aby egzaminy w języku polskim były dostępne, IIA Global wymaga, aby w każdym roku ilość podejść do egzaminów rosła. Na rok 2020 jest to 600 podejść do egzaminów CIA.

Zachęcamy do podnoszenia kwalifikacji poprzez rozpoczęcie ścieżki certyfikacyjnej w celu uzyskania certyfikatu CIA (Certified Internal Auditor) – Certyfikowany Audytor Wewnętrzny.

Nazwa użytkownika