IIA | Kalendarium | Wydarzenia | Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

Spotkanie edukacyjne ISACA Warszawa

 

Spotkanie edukacyjne 12 marca 2019  "W marcu skupimy się na chmurze. "

Szanowni Członkowie i Sympatycy,

Przypominamy, że następne otwarte spotkanie edukacyjne odbędzie się 09.04.2019, zaś w maju przewidujemy specjalne Walne Zebranie Członków (szczegóły wkrótce).

Pierwsza prezentacja [ok 30 min]: "... there is no cloud", Dariusz Czerniawski
 

Zadaniem pierwszej prezentacji jest przedstawienie podstawowych założeń cloud computing, idących z tą technologią wyzwań i płynących z jej używania korzyści. Prezentacja jest przeznaczona dla osób zaczynających swoją przygodę z chmurą publiczną oraz tych mniej zorientowanych w technicznych aspektach chmury.   

 

Druga prezentacja: "Oswoić chmurę, czyli cloud po audytowemu. Po co, dlaczego, jak i kogo pytać o bezpieczeństwo?", Olga Budziszewska, Łukasz Zioło.
 

Nikt już dziś nie dyskutuje z ogromnym wpływem technologii chmurowej na dynamiczny rozwój i cyfryzację niemal każdej dziedziny życia. Szybka, elastyczna, skalowalna i łatwo dostępna moc obliczeniowa kusi i zachęca biznes do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Jak każdej rewolucji towarzyszy jej także bogaty wachlarz znanych, i mniej znanych zagrożeń, które nie rzadko blokują rozwój projektów. Nie jest łatwo znaleźć złoty środek między oczekiwaniami biznesu a bezpieczeństwem... Na szczęście także w tym obszarze już kawał drogi za nami i przy odrobinie zdrowego rozsądku chmura obliczeniowa może stać się doskonałym paliwem napędzającym kontrolowany rozwój organizacji. 
 
Podczas prezentacji prześledzimy chmurowe trendy w Polsce i na świecie, omówimy najważniejsze wyzwania prawno-regulacyjne, na konkretnych przykładach przyjrzymy się największym zagrożeniom dla bezpieczeństwa informacji w chmurze i zastanowimy się jak można je zaadresować wykorzystując szereg możliwości jakie udostępniają dostawcy usług chmurowych.

Prezentujący:

Dariusz Czerniawski, CISA, CISM
Ekspert cyberbezpieczeństwa z ponad 15 letnim doświadczaniem. W trakcie swojej kariery przeszedł ścieżkę od szeregowego pracownika departamentu IT do stanowiska kierowniczego na poziome globalnym w międzynarodowej instytucji finansowej. Wspierał swoją wiedzą szereg strategicznych projektów realizowanych przez państwo polskie, a także przez sektor prywatny jako kierownik bezpieczeństwa IT, Ekspert Bezpieczeństwa IT, Niezależny konsultant i audytor. Jego wiedza została potwierdzona złożeniem stosownych egzaminów i otrzymaniem certyfikatów CISA i CISM. Jego obecna rola polega na zapewnieniu bezpiecznej migracji aplikacji i infrastruktury IT do chmury publicznej. 

Olga Budziszewska, CISM
Od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od roku, jako konsultant pomaga klientom zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji w organizacji – głównie przy projektach opartych na chmurze obliczeniowej a także w osiągnięciu zgodności z wymaganiami RODO. Wcześniej, wspierała cyfrową transformację klientów i wdrożenia projektów w  Microsoft Azure. CISM (w trakcie certyfikacji), aktywny członek ISACA.

Łukasz Zioło, CIA, CISA, MSCA, ISACA Warsaw Chapter

Konsultant od 8 lat zajmuje się analizą danych na potrzeby audytu, bezpieczeństwa i konsultingu Specjalizuje się głównie w obszarze bankowości  w zagadnieniach związanych z zgodnością, wymogami regulacyjnymi, IT i bankowości detalicznej. Obecnie uczestniczy w projektach transformacji cyfrowej, w tym integracji narzędzi opartych na chmurze.

 

Data: 12.03.2019 od 16:00
Miejsce: sala 300 w gmachu Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej,ul. Koszykowa 79 w Warszawie.

Wstęp wolny - bez zapisów.
Spotkanie będzie transmitowane: https://www.youtube.com/channel/UCXWFY3u0xkf6jTlj3T1UDEw/live

Tylko obecność na spotkaniu kwalifikuje do otrzymania poświadczenia godzin CPE. 

 

Nazwa użytkownika