Kadencja i Sprawozdania Sądu Koleżeńskiego 2013-2015.

Zgodnie z postanowieniami Statutu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, do zakresu działania Sądu Koleżeńskiego należy:
a) rozpoznawanie spraw związanych z naruszeniem prawa, postanowień statutu lub zasad etyki, zgłoszonych przez organy lub członków Instytutu;
b) rozpoznawanie i rozstrzyganie sporów pomiędzy członkami a organami Instytutu.
Sąd Koleżeński składa sprawozdanie ze swej działalności za okres kadencji na Walnym Zebraniu Członków.
Sąd Koleżeński składa się z 3 do 6 członków. Członkowie Sądu Koleżeńskiego nie mogą pełnić funkcji w innych organach Instytutu. Na pierwszym posiedzeniu członkowie Sądu Koleżeńskiego wybierają ze swego grona przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza.
Sąd Koleżeński orzeka w składzie co najmniej trzyosobowym. Obradom Sądu Koleżeńskiego przewodniczy przewodniczący Sądu lub jego zastępca.
Postępowanie przed Sądem Koleżeńskim toczy się na zasadzie równości stron, z zapewnieniem stronom prawa do obrony, a także odwołania się do Walnego Zebrania Członków.
Sąd Koleżeński może nałożyć kary:
a) upomnienia;
b) nagany;
c) zawieszenia w prawach członkowskich na okres od 6 do 12 miesięcy;
d) wykluczenia z Instytutu.
Przewodniczącemu Sądu Koleżeńskiego przysługuje prawo uczestniczenia w posiedzeniach Zarządu i Komisji Rewizyjnej - z głosem doradczym.
Szczegółowy tryb i zasady działania Sądu Koleżeńskiego określa Regulamin Sądu Koleżeńskiego uchwalony przez Walne Zebranie Członków na wniosek Sądu Koleżeńskiego.
Celem Sądu Koleżeńskiego jest:
Do zadań Sądu Koleżeńskiego należy m.in.: