IIA | O-nas | Koła regionalne i branżowe | Dolnośląskie Koło Regionalne IIA Polska

Dolnośląskie Koło Regionalne IIA Polska

Dolnośląskie Koło Regionalne IIA Polska

Dolnośląskie Koło Regionalne IIA (DKR) szczyci się wieloletnią, nieprzerwaną działalnością od 2005 roku (pierwsze z kół regionalnych). Zostało powołane przez grupę entuzjastów, żeby wymienić tylko długoletnią Koordynator Koła Renatę Pradelę i Zastępczynię koordynatora Małgorzatę Krystek, czy pierwszego Koordynatora Koła Ryszarda Juszczyka. Spotkania Koła od samego początku służyły wymianie doświadczeń i integracji lokalnego środowiska audytorów i kontrolerów. Lata 2008-2009 to pierwszy wyjazd szkoleniowy (Polanica-Zdrój). W 2016 r. zapoczątkowano cykl kilkudniowych spotkań wyjazdowych, organizowanych w formie współpracy Kół Regionalnych i Branżowych (pierwsze z takich wydarzeń odbyło się w Karpaczu). Koło było organizatorem / współorganizatorem również kilku ogólnokrajowych konferencji. Członkowie Koła „od zawsze” działali również bardzo aktywnie w skali całego Instytutu, będąc członkami jego władz i komisji, publikując w Magazynie IIA Polska i na portalach branżowych, a także w innych formach.  

Obecnie Koło skupia audytorów, kontrolerów, sympatyków Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA, reprezentujących zarówno sektor prywatny, jak i publiczny. Miejscem regularnych, otwartych spotkań stacjonarnych jest Uniwersytet Wrocławski, z którym współpraca trwa niemal od początku istnienia koła. Za uczestnictwo w spotkaniach szkoleniowych członkowie otrzymują punkty CPE.

Jako Koło, chcemy kontynuować działalność w kierunku dalszej integracji lokalnego środowiska audytorów, kontrolerów i sympatyków Koła; jednocześnie będąc otwartym na współpracę w ramach całej „rodziny” IIA Polska, w tym innych Kół Regionalnych i Branżowych. Koło będzie szukać możliwości szerokiej promocji idei audytu i zawodu audytora wewnętrznego w środowisku lokalnym i ogólnokrajowym, podejmując się inicjatyw i działań w kierunku współczesnych wyzwań technologicznych (sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, automatyzacja). Współpraca się opłaca, warto do nas dołączyć, jako uczestnik lub prelegent, zachęcamy!

Tomasz Jankowski - od grudnia 2023 r. Koordynator Dolnośląskiego Koła Regionalnego IIA Polska. Posiada wykształcenie prawnicze oraz administracyjne. Studiował także w Holandii. Jest absolwentem kilku studiów podyplomowych, w tym z audytu. Obecnie audytor wewnętrzny szpitala  klinicznego. Doświadczenie w pracy również w audycie i kontroli funduszy unijnych i krajowych, a wcześniej w bankowości.    

Kontakt:  t.jankowski@iia.org.pl, tel. 510 020 892

Nazwa użytkownika

Spotkania Pokaż wszystkie